Test Genetyczny

NUTRIGENOMIX – odżywiaj się według genów

Najlepszy prezent dla Ciebie i Twoich bliskich- test jeden na całe życie!

Z przyjemnością informujemy, że Siluetta dołączyła do grona specjalistów promujących najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny nutrigenetyki. Nutrigenetyka to dziedzina nauki zajmująca się analizą różnic genetycznych, które istnieją pomiędzy poszczególnymi osobami. Różnice te bardzo ściśle wpływają na sposób w jaki powinniśmy żyć, ćwiczyć i się odżywiać.

Wyniki testu Nutrigenomix  opracowuje się w  certyfikowanym i akredytowanym laboratorium w Kanadzie w postaci spersonalizowanego raportu i są one wydane w postaci przejrzystego folderu w formacie A4.

CO ZAPEWNIA BADANIE Nutrigenomix?

  • bada 45 poliformizmów genetycznych
  • pozwala na modyfikację zaleceń dietetycznych, zgodnie z profilem genetycznym
  • informuje o predyspozycjach do rozwoju: cukrzycy typu II, chorób sercowo-naczyniowych jak nadciśnienie czy zawał, nietolerancji pokarmowej (gluten, laktoza, kofeina), celiakii, nadwagi i otyłości, urazów sportowych, zespołu przeładowania i niedoboru żelaza
  • umożliwia poznanie indywidualnego metabolizmu składników odżywczych jak: witamina A, B12, C, D, E, kwasu foliowego, wapnia, żelaza
  • wynik badania wraz z opisem badanych genów
  • indywidualne zalecenia żywieniowe i treningowe

Test genetyczny NUTRIGENOMIX to indywidualny raport dotyczący żywienia i sprawności fizycznej.

Genetycznie uwarunkowana nietolerancja pokarmowa może być szybko rozpoznana. Rzadko bada się ją w Polsce w celach prewencyjnych, tymczasem wiedza ta może okazać się dla nas bezcenna. Tego typu nietolerancje trwają przez całe życie a intensywność zakłóceń funkcjonowania organizmu spowodowana przez genotyp, może różnić się znacznie od tych, wywołanych przez inne czynniki. Dzięki tej wiedzy możemy unikać wielu chorób, a nie diagnozować je, kiedy już wystąpią. Możemy także zidentyfikować te, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia i skutecznie eliminować ich niepożądane objawy. Wiedza ta jest niezwykle ważna zwłaszcza w przypadku nietolerancji glutenu. Zdaniem ekspertów wiele osób w Polsce nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na nadwrażliwość na ten popularny składnik pożywienia. Objawy – biegunki, wzdęcia, zaparcia, bóle stawów, tendencja do tycia lub niedowagi – łatwo przeoczyć, albo potraktować je jako przejściowe dolegliwości. Tymczasem to najczęściej celiakia, która nieleczona może spowodować wiele poważnych stanów chorobowych.

Cena:

2490 zł

SKONSULTUJ SIĘ

Napisz opinie
Zapytaj specjalistę
CLOSE
CLOSE