Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Wyróżniamy trzy podstawowe przyczyny powstawania rozstępów: mechaniczną, hormonalną oraz genetyczną. Rozstępy mogą powstać w trakcie ciąży gdy skóra się rozciąga, gdy jest nagły przyrost tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej. . Częstą przyczyną są  zmiany hormonalne lub uwarunkowania genetyczne oraz dieta niskobiałkowa, leki sterydowe czy przewlekłe schorzenia wątroby.

Jak pokonać rozstępy?

Walka z rozstępami jest bardzo trudna.. Jednym z  powodów pojawiania się rozstępów jest intensywne odchudzanie i gwałtowny spadek masy ciała  dlatego też ważna jest odpowiednio dobrana dieta i powolny spadek wagi. . Rozstępy pojawiają się choć nie zawsze  po okresie ciąży. Rzadko kiedy ćwiczenia zniwelują ten problem . Często niezbędne jest wykonanie zabiegów karboksyterapii, fali akustycznej czy mezoterapii igłowej, które pozwalają na usuwanie blizn.

Kosmetyki w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić odpowiednich efektów, gdyż działają powierzchownie na skórę. Zastosowanie zabiegów  pozwala na oddziaływanie na głębsze warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie znacznie bardziej widocznych rezultatów.  

Czy wampirzy lifting jest skuteczny?

Wampirzy lifting to skuteczny i bezpieczny zabieg, wykorzystywany do rewitalizacji skóry.  Wampirzy lifting zawiera składniki, które stymulują powstawanie kolagenu, naczyń krwionośnych, a także nowych komórek naskórka. Dzięki temu skóra staje się nawilżona, jędrna. Osobom starszym zalecane jest częstsze podawanie zabiegu, zwykle kilka razy w roku. Decyzję o częstotliwości wykonywania zabiegu podejmuje zawsze lekarz lub kosmetolog.

Kiedy widać efekty wampirzego liftingu?

 Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a widoczne efekty pojawiają się po około 2 tygodniach. Jest to zależne od stylu życia pacjenta jego wieku i predyspozycji.

Jak zapobiec powstawaniu cellulitu?

Cellulit to bardzo uciążliwa dolegliwość i niełatwo się go pozbyć. Tak jak w przypadku innych dolegliwości, obowiązuje tu zasada lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też walkę z cellulitem należy rozpocząć, jak tylko zaobserwujesz pierwsze zmiany w strukturze skóry. W walce z nim pomoże zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz odpowiednia pielęgnacja. Raz w tygodniu zaleca się wykonywanie pilingu ciała, oraz po każdej kapieli wcieranie kremu antycellulitowego. Można udać się do gabinetu gdzie są różne zabiegi na pozbycie się „ skórki pomarańczowej” między innymi endermologia, żelazko antycellulitowe, fala akustyczna, karboksyterapia.

Jakie zabiegi polecacie na cellulit warszawa?

Poniżej lista najlepszych zabiegów na cellulit:

W jakim wieku można poddać się zabiegowi mezoterapii?

Po zabiegu mezoterapii skóra jest nawilżona, jędrna, odżywiona, świetlista.  Na zabieg tego typu wybrać się mogą osoby, po ukończeniu 18 rż  jeżeli tylko stan ich skóry pozwala na jego wykonanie. Mezoterapia dostarcza bezpośrednio do skóry właściwej substancje odżywcze, lecznicze i witaminowe. Poleca się go osobom o cienkiej skórze pozbawionej elastyczności oraz w przypadku widocznych śladów po przebytym trądziku. Świetnie sprawdzi się ponadto przy uszkodzeniach posłonecznych oraz w wypadku występowania zasinień pod oczami.

Czy zabieg mezoterapii jest bezpieczny?

Mezoterapia jest zabiegiem  wyjątkowo skutecznym,jak i bezpiecznym. Wykorzystywane preparaty nie przedostają si ponadto do układu krążenia, a ich działanie ograniczone jest punktowo.  Efekty widoczne są już kilka chwil po zakończeniu zabiegu. Na skórze pojawić się może wówczas niewielkich rozmiarów obrzęk, który  zanika po upływie ok dwóch dni od czasu aplikacji preparatu. W celu uniknięcia sińców na skórze w miejscu nakłucia zalecane jest całkowite powstrzymanie się od zażywania wszelkich niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny w okresie 48 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Pełne efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (około 4-6 zabiegów).